Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Nasz wkład w bardziej zrównoważony rozwój

Zrównoważona gama produktów

Już teraz w naszym asortymencie znajdziesz zrównoważone i oszczędzające zasoby opony.

Nasz znak zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważone produkty zyskują u nas nagrody.

Nasza wiedza jako pomoc dla Ciebie.

Dajemy cenne wskazówki: Co możesz zrobić dla siebie jako kierowca?

Zrównoważony rozwój zaczyna się od zakupu opon, utrzymuje się podczas codziennej jazdy, a kończy na profesjonalnej utylizacji zużytych opon. W oponytanio.pl – największym w Europie internetowym sklepie z oponami – dzielimy się sugestiami dotyczącymi tego kluczowego tematu, udzielamy wskazówek, jak znaleźć opony i informujemy, jakie innowacyjne produkty i pomysły planują producenci opon. Tylko razem można osiągnąć cel, a jest nim bardziej zrównoważona i oszczędzająca zasoby mobilność.

Zrównoważony rozwój wpływa zarówno na wybory konsumentów, jak i na politykę rządu, o czym świadczy imponujący rozwój rynku opon przyjaznych środowisku. Dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów i najnowocześniejszych technologii opony te zapewniają znaczną poprawę efektywności energetycznej i przyjazności dla środowiska.

Kolejnym istotnym powodem, dla którego warto inwestować w ekologiczne opony samochodowe, jest rosnąca popularność pojazdów elektrycznych. Opony te pomagają poprawić osiągi pojazdów i odgrywają kluczową rolę w pokonywaniu wyzwań związanych z ograniczonym zasięgiem pojazdów elektrycznych. Stały popyt na opony ekologiczne ze strony sektora OEM podkreśla ważną rolę tych produktów w kształtowaniu przyszłości branży motoryzacyjnej.

Szacuje się, że w okresie obejmującym lata 2021–2027 rynek ekologicznych opon odnotuje średnią roczną stopę wzrostu na poziomie 11,02%.

Zainteresowanie konsumentów przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami w zakresie mobilności zwiększa popyt na „zielone” opony, które są zarówno energooszczędne, jak i przyjazne dla środowiska. Kluczowym czynnikiem w przypadku tych opon jest rodzaj zastosowanych materiałów. Producenci opon pracują nad zastąpieniem gumy kompozytami syntetycznymi, które często zawierają krzemionkę. Krzemionka pomaga zastąpić gumę w bieżniku, minimalizując tarcie na drodze i zmniejszając opory toczenia. Prowadzi to do poprawy efektywności energetycznej, gdyż opory toczenia odpowiadają za około 10-15% zużycia paliwa w samochodach osobowych, a nawet do 30% w ciężarówkach. Chociaż opony o niskim oporze toczenia zmniejszają opór toczenia jedynie o 2–3%, to związana z tym oszczędność paliwa jest w dalszym ciągu znacząca dla środowiska.

Liderami rynku w dziedzinie opon samochodowych przyjaznych środowisku są takie firmy jak: Michelin, Bridgestone, Continental, Goodyear Tire & Rubber Company, Pirelli & C. SpA i wiele innych. Producenci ci nieustannie inwestują w innowacje produktowe, badania i rozwój, fuzje i przejęcia oraz ekspansję geograficzną.

Żródło: Raport: Automotive Green Tires Market - Growth, Trends, COVID-19 Impact, and Forecasts (2022 - 2027) (09.2022) (Data: 26.10.2023)

Oferujemy szybkie wyszukiwanie bardziej zrównoważonych opon.

Za pomocą naszych filtrów wyszukiwania możesz szybko i łatwo wyszukać opony, które przykładowo są oszczędne pod względem zużycia paliwa lub zasobów.

Etykieta UE – istotny element przy wyborze opony

Wybierając oponę, zwróć uwagę na wartości zawarte na unijnych etykietach opon. Dają one dobry pogląd na to, czy opona jest oszczędna pod względem zużycia paliwa.

Nasi partnerzy montażowi – sprawna dostawa i utylizacja zużytych opon.

Przy zakupie skorzystaj z opcji montażu opon w jednym z naszych warsztatów partnerskich. W ten sposób Twoje zużyte opony również zostaną poddane odpowiedniej utylizacji.

Opony bieżnikowane — zrównoważone i niezwykle przyjazne dla zasobów.

Pod względem jakości i bezpieczeństwa opony bieżnikowane z pewnością mogą konkurować z oponami fabrycznie nowymi. Dowodem na to jest fakt, że na opony bieżnikowane otrzymujesz dwuletnią gwarancję producenta – tak samo jak na opony nowe.

Więcej szczegółów

Opony do aut elektrycznych – to musi pasować!

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Jednak zarówno samochody elektryczne, jak i hybrydowe wymagają specjalnych opon.

Więcej szczegółów