Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję
Status zamówienia x
Wyloguj się

Continental EcoContact6

Nowy standard napędzany niemiecką technologią

Opona EcoContact™ 6

  • Najwyższa klasa efektywności paliwowej osiągnięta dzięki geometrii bieżnika oraz innowacyjnej mieszance
  • Zwiększony przebieg dzięki mieszance nowej generacji Green Chili™ 2.0
  • Zoptymalizowana przyczepność i prowadzenie
Oferta dla Ciebie ›

Dostarczamy zaawansowane technologie do Twojego samochodu. Zaawansowana technologia dla szerokiej gamy pojazdów.

Zastosowana technologia.

Nowa generacja Green Chili™ wprowadza najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię mieszanek do linii opon Eco:  
Najwyższa klasa efektywności paliwowej osiągnięta dzięki geometrii bieżnika oraz innowacyjnej mieszance. EcoContact™ 6 zapewnia optymalną równowagę pomiędzy składem mieszanki, geometrią komponentów i profilem opony. Zaawansowana technologicznie mieszanka obejmuje również zoptymalizowaną sieć polimerową z mocnymi połączeniami krzemionki i gumy. W rezultacie opona zapewnia bardzo dobrą równowagę pomiędzy elastycznością i sztywnością, co prowadzi do bardziej reaktywnej opony. Pozwala to na optymalne dostosowanie do zmieniających się warunków drogowych, co ostatecznie poprawia opory toczenia opon i zużycie paliwa.  
Zwiększony przebieg dzięki mieszance nowej generacji Green Chili™ 2.0. Zwiększony przebieg dzięki mieszance nowej generacji Green Chili™ 2.0, która dopasowuje się do nawierzchni drogi, jednocześnie redukując odkształcenia i gromadzenie się ciepła. Skutkuje to mniejszym zużyciem paliwa i redukcją emisji CO2. Zmniejsza również zużycie bieżnika w całym cyklu życia opony, dzięki wysokiej elastyczności polimerów w połączeniu z innowacyjnymi dodatkami.  
Zoptymalizowana przyczepność i prowadzenie. EcoContact™ 6 oferuje dopasowany do rozmiaru wzór bieżnika ze zmieniającą się wraz z szerokością liczbą rowków. Dzięki temu zapewnia wysoki poziom kontroli zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Ponadto zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w sytuacjach drogowych, takich jak nagła zmiana pasa ruchu. Dzięki innowacyjnej asymetrycznej geometrii rowków i lameli, opona zawsze utrzymuje optymalny kontakt z drogą.