Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Zip Code

or

City

Znajdź opony

Przed laty opony z białymi bokami stanowiły na drogach popularny widok – ich oryginalne egzemplarze są dziś prawdziwą rzadkością. Początkowo miały biały bok lub przynajmniej biały pas na ściance bocznej. Obecnie trzeba się uciekać do sztuczek, aby naśladować ich dawny wygląd. I tak np. stosuje się białe nakładki na opony, przy czym w przypadku tych i innych środków pomocniczych należałoby najpierw sprawdzić, czy są zgodne z przepisami kodeksu drogowego. Najczęściej nie są. Natomiast inna opcja, chociaż całkowicie legalna, jest dla wielu posiadaczy samochodów zabytkowych nie do zaakceptowania: to malowanie białą farbą boków opon. Uchodzi ono za mało stylowe, zaś ogumienie w krótkim czasie traci na wyglądzie.

Dzisiaj dominują czarne opony

Skąd wzięły się opony z białymi bokami? Naturalny kauczuk, z którego produkowano pierwsze opony samochodowe, jest biały. Ogumienie stało się czarne dopiero wówczas, gdy surowiec wzbogacono o inne substancje, konieczne do przedłużenia trwałości. Z upływem czasu na rynku pozostało niewielu producentów opon z białymi bokami, oferowanych również do rowerów. Przy czym pasy w oponach rowerowych służą przede wszystkim lepszej widoczności, gdyż odbijają światło. Dawniej wartość opon z białymi bokami była mniejsza niż czarnych – obecnie jest na odwrót. Ostatnio modne były w latach 50. XX wieku, natomiast dzisiejsze, nowoczesne opony charakteryzują się często mniejszym przekrojem i dlatego nie zapewniają wystarczająco dużo miejsca na biały bok.

Zresztą od dawna już nie stanowią wyposażenia seryjnego nowych samochodów, nie ma ich także na wyposażeniu dodatkowym. Wyjątek stanowiła limuzyna Lincoln Town Car, produkowana do 2011 roku. Skorzystaj z oferty sklepu internetowego oponytanio.pl i zamów opony z białymi bokami do swojego pojazdu. Wiele produktów spełnia aktualne wymogi jakościowe i posiada na ściance bocznej opony biały pasek, naniesiony podczas wulkanizacji. Tym samym zbędne staje się naklejanie pasów lub stosowanie innych, kontrowersyjnych metod.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.