Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Zip Code

or

City

Znajdź opony

Podróż na wakacje autem z przyczepą kempingową lub kamperem stanowi dla wielu synonim wypoczynku połączonego z przytulnością. Przez cały rok z radością czekają na moment, gdy wreszcie rozpocznie się urlop. Aby podróży nie przerwała nieoczekiwana awaria, powinno się przed wyjazdem sprawdzić stan opon do samochodów kempingowych. Uszkodzenie ogumienia jest nie tylko irytujące i czasochłonne – może też prowadzić do wypadków.

Ustawowa, minimalna głębokość bieżnika równa 1,6 milimetrów obowiązuje też opony do samochodów i przyczep kempingowych. Dlatego przed podróżą należy zawsze sprawdzić bieżnik a samą oponę wymienić już w przypadku głębokości na poziomie 4 mm – co do tego eksperci są zgodni. Ponieważ pojazdy kempingowe wykazują znacznie mniejsze roczne przebiegi, ich ogumienie również nie zużywa się tak szybko. Głębokość bieżnika nie jest więc jedynym ważnym wskaźnikiem stanu opon w pojeździe – dużą rolę odgrywa także ich wiek. Z upływem lat zaznacza się silny wpływ czynników środowiska, takich jak wysoka temperatura czy promieniowanie UV, na mieszankę gumową i w którymś momencie może dojść do deformacji opony. Wtedy to dobiega końca czas, w którym była niezawodnym towarzyszem podróży.

Stare opony w pojazdach kempingowych wymieniaj niezwłocznie

Wiek opony można ustalić na podstawie numeru DOT podanego na jej boku. Dwie pierwsze cyfry oznaczają tydzień kalendarzowy, dwie ostatnie rok produkcji (np. za pomocą 08 zapisano rok 2008). Po sześciu latach opony powinno się wymienić na nowe. Przed rozpoczęciem swojej podróży sprawdź też proszę ciśnienie powietrza w ogumieniu – należy zmierzyć je PO załadowaniu pojazdu. Ciśnienie nie powinno być ani za wysokie, ani za niskie.

Kupno nowych opon nie polega tylko na wyborze pomiędzy oponami letnimi a zimowymi, lecz oznacza też podjęcie decyzji o właściwym rozmiarze opony, z uwzględnieniem prawidłowego indeksu prędkości i nośności. Przed zakupem zasięgnij informacji, jakie jest odpowiednie ogumienie do Twojego pojazdu kempingowego. Na oponytanio.pl znajdziesz produkty wszystkich renomowanych marek opon, od klasy budżetowej po premium.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.