Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Zip Code

or

City

Znajdź opony

Wybór odpowiedniej opony ma zawsze istotny wpływ na zachowanie auta podczas jazdy. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów, aby zapewnić bezpieczną jazdę przy wszystkich warunkach pogodowych oraz drogowych.Najpierw należy jednak dobrać odpowiedni rozmiar opony. Informacje na temat wymaganego rozmiaru można znaleźć w zestawie dokumentów danego auta. Podane są tam np. dopuszczalna szerokość opony, rozmiar felgi, czy wysokość opony. Posiadając powyższe dane, już nic nie stoi na drodze wyboru odpowiedniego ogumienia.

Opony letnie – Doskonała przyczepność i niskie opory toczenia

Do użytku w cieplejsze pory roku najlepiej przystosowane są opony letnie. Aby móc przeciwstawiać się wysokim temperaturom, opony letnie posiadają specjalną mieszankę gumy, która zapewnia optymalną przyczepność na suchej nawierzchni. Ponadto bieżnik opon letnich jest stosunkowo płaski, przyczyniając się do doskonałych osiągów nawet przy wysokich prędkościach. Opony letnie wyróżniają również niskie opory toczenia, które oprócz komfortu jazdy zapewniają także mniejsze zużycie paliwa.

Opony zimowe – Specjalne mieszanki zapewniają bezpieczeństwo i optymalną sterowność

Opony zimowe, zwane również oponami M+S, zostały stworzone z myślą o niskich temperaturach oraz trasach pokrytych śniegiem i lodem. Mieszanka opon zimowych nie twardnieje przy niskich temperaturach, tak jak miało by to miejsce w przypadku innych opon, zapewniając lepszą przyczepność i przenoszenie mocy. Aby sprostać zimowym warunkom na drodze opony zimowe wyposażone zostały w tzw. lamelki. Zapewniają one, przede wszystkim na ośnieżonej nawierzchni, większą przyczepność, a tym samym wyższy poziom bezpieczeństwa.

Opony całoroczne – kompromis

W zakresie opon do aut osobowych, prócz opon letnich oraz zimowych dostępne są również tzw. opony całoroczne. W tym przypadku mamy do czynienia z oponami, których właściwości stanowią swoistą mieszankę opon letnich oraz zimowych. Nie osiągają jednak aż tak wysokiego poziomu właściwości jezdnych w warunkach ciepłych i suchych oraz chłodnych i śnieżnych jak opony wyspecjalizowane w danej dziedzinie. Opony całoroczne, podobnie jak opony zimowe, muszą posiadać oznaczenie M+S aby odpowiadały wymogom opon zimowych.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.