Skontaktuj się z nami
61 641 73 64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Bridgestone Potenza S001Marka :
Model:
Wersja:
Szczegółowa specyfikacja:

Bridgestone POTENZA S001

Bridgestone POTENZA S001 jest wynikiem zaangażowania Formuły 1, dla której dostawcą opon był Bridgestone i nadaje się przede wszystkim do samochodów sportowych. Jako opona premium ma ona za zadanie zapewnić optymalny komfort jazdy, również przy dużych prędkościach. Jej asymetryczny wzór umożliwia bezpieczną jazdę zarówno na suchej, jak i mokrej jezdni w równej mierze, a także podwyższa komfort jazdy. Wzór ten razem ze specjalnie zaprojektowanymi rowkami i blokami bieżnika widocznie redukuje poziom hałasu toczenia.

Krótka droga hamowania zwiększa bezpieczeństwo

Skonstruowana jako opona lekka Bridgestone POTENZA S001 minimalizuje opór toczenia i dba o oszczędną jazdę. Potwierdziło to ADAC w letnim teście opon w roku 2013, wystawiając jej dobrą ocenę za zużycie paliwa. Opona ta udowodniła swoją wyższość na suchej nawierzchni. Technologia "Active insert" dba o krótką drogę hamowania i dobre prowadzenie. Na zakrętach zwiększa się przyczepność. Odpowiedzialne są za to szerokie i szczególnie sztywne boczne bloki bieżnika, które do tego pozytywnie wpływają na sztywność tej letniej opony.

Kto przy dużych prędkościach nie chce zrezygnować z precyzyjnej sterowności pojazdu, będzie zadowolony z bocznego rowka obwodowego, który poprawia stabilność. Przecież nie tylko prędkość, ale również warunki pogodowe wymagają użycia dobrej opony. Rowki bieżnika o wysokim kącie nachylenia opony Bridgestone POTENZA S001 dobrze odprowadzają wodę na mokrej nawierzchni i zapobiegają wystąpieniu zjawiska aquaplaningu. Bloki bieżnika minimalnie się deformują, co skraca drogę hamowania. Bridgestone POTENZA S001 jest oponą wyważoną, którą oferujemy Państwu na stronie oponytanio.pl w różnych rozmiarach i dla różnych modeli samochodów.

Odbierz i zamontuj
opony w serwisie!

Znajdź serwis
w Twojej okolicy:

Clients opinions

Customer rating
more