Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Nokian WR D3

Nokian WR D3

Nokian WR D3 to znakomita opona zimowa, która regularnie uzyskuje wysokie noty w testach opon przeprowadzanych przez czasopisma fachowe oraz kluby motoryzacyjne. Oferuje ona maksymalną ochronę bez ograniczania przyjemności z jazdy. Idealnie nadaje się dla kierowców ceniących sportowy styl jazdy i poruszających się autami klasy średniej i klasy kompakt. Zimą wyzwaniem dla opon jest nie tylko śnieg i lód, ale także błoto zalegające na ulicach. Opona niskiej jakości może nie poradzić sobie w tych warunkach, wówczas auto wpada w poślizg. Nokian WR D3 posiada kierunkowy profil, który sprawnie usuwa błoto pośniegowe z profilu opony. Poprzeczne rowki umieszczone na barku opony ułożone są pod odpowiednim kątem nachylenia i dodatkowo polerowane. Innowacyjna budowa krawędzi przedniej bloków bieżnika, tzw. Slush Blower aktywnie usuwa błoto pośniegowe oraz wodę z rowków opony, dzięki temu opona zapewnia idealną trakcję.

Możliwość bieżącego obserwowania poziomu zużycia opon

Jeśli chcemy gwarancji prawidłowego funkcjonowania opony Nokian WR D3, powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią głębkość bieżnika.Także tutaj producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klienta i wyposażył swój produkt we Wskaźnik Zużycia Bieżnika (DSI), który pokazuje kierowcy aktualny poziom zużycia bieżnika w oponie.Symbol płatka śniegu umieszczony na oponie, pozostaje widoczny dopóki głębokość rowków nie osiągnie granicznej wartości 4 mm. Nokian WR D3 oferuje nie tylko wydajność i bezpieczeństwo, jest to także bardzo ekonomiczna opona. Rowki profilu są laminowane i oprawione, dzięki temu opona zachowują sztywność, Nokian nazwał tą technologię ""Cool Touch"". Pomaga ona zmniejszyć tarcie. Niższe opory toczenia oznaczają niższy stopień zużycia paliwa i mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Znakomite wyniki w tesatch opon zimowych ADAC

W testach opon zimowych przeprowadzonych przez klub ADAC w 2013 roku Nokian WR D3 została określona jako “dobra” opona, o bardzo wyważonych właściwościach. W każdym z siedmiu ocenianych kryteriów, opona ta nie uzyskała noty niższej aniżeli 2,3 punktu, natomiast jej właściwości jezdne na suchych nawierzchniach okazały się bezkonkurencyjne. Poziom zużycia paliwa w autach wyposażonych w oponę Nokian WR D3 jest bardzo niski, podobnie jak ogólne zużywanie się opony. Tak więc koncepcja ekologicznej opony o sportowym zacięciu udała się.Zdecyduj się na zakup opony Nokian WR D3, w naszym sklepie oponytanio.pl posiadamy duży wybór rozmiarów, pasujących do wielu modeli aut.

Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości