Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję
Status zamówienia x
Wyloguj się

Vredestein SPORTRAC 5

VREDESTEIN SPORTRAC 5

Firma:

Vredestein to holenderska marka opon, która posiada ponad 100-letnie doświadczenie w branży oponiarskiej i do chwili obecnej cieszy się prestiżem oraz uznaniem klientów na całym świecie. Od wielu lat koncern doskonali swoje produkty w taki sposób, aby użytkownik czerpał jak najwięcej satysfakcji z ich stosowania.
Jednym z takich produktów jest najnowsza opona Vredestein Sportrac 5, zaprezentowana oficjalnie w 2012 roku. Jest ona następcą modelu Sportrac 3, który zwyciężył w testach ADAC w 2011 roku. Firma postanowiła nie nadawać nowemu modelowi nazwy Sportrac 4, aby nie był on błędnie kojarzony z oponą wielosezonową, znajdującą się w ofercie firmy.

Cechy szczególne

Vredestein Sportrac 5 posiada wiele cech, które czynią ją doskonałą w użytkowaniu letnią oponą. Wyróżnia się cichą pracą oraz wysokim komfortem jazdy. Gwarantuje również doskonałą stabilność, znakomite osiągi oraz wyjątkową przyczepność, zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Vredestein od długiego czasu współpracuje z włoskim biurem projektowym Giugiaro, które jest odpowiedzialne za poprzednie modele opon koncernu Vredestein, takie jak Ultrac Cento i Ultrac Sessanta. W modelu Vredestein Sportrac 5 firma Giugiaro była odpowiedzialna za design bieżnika oraz bocznych ścianek opon. Umieszczone w oponie cztery rowki wzdłużne, podkreślają asymetryczność bieżnika oraz nadają oponie sportowego charakteru, natomiast w pobliżu wskaźników zużycia opony znajduje się logo firmy Vredestein.

Jak już wspomniano, model Vredestein Sportrac 5 posiada asymetryczny bieżnik. Dzięki specjalnym elementom konstrukcyjnym opony model cechuje się wyjątkową elastycznością, która ma za zadanie osiągania niskich oporów toczenia oraz dobrej przyczepności. Tego rodzaju właściwość wpływa korzystnie na równomierne zużycie bieżnika oraz perfekcyjną przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.

Cechy Vredestein Sportrac 5:

- znakomity design
- perfekcyjne prowadzenie
- odporność na aquaplaning
- krótka droga hamowania

Technologia Handling Tuned Sidewall

Identycznie jak poprzednicy, model Vredestein Sportrac 5 wyposażono w technologię Handling Tuned Sidewall, która we współpracy ze sztywnym zewnętrznym barkiem i mocnym szkieletem gwarantuje znakomite osiągi i doskonałą przyczepność. Vredestein Sportrac 5 posiada cztery wzdłużne rowki, których zadaniem jest odprowadzanie wody oraz zabezpieczenie pojazdu przed poślizgiem hydrodynamicznym (tzw. Aquaplaningiem).

Aby hamowanie na mokrej nawierzchni posiadało większą efektywność, Vredestein Sportrac 5 posiada odpowiednie rozmieszczenie klocków bieżnika, przyczyniających się do zmniejszenia poziomu hałasu toczenia na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Powyższa charakterystyka wskazuje na sportowy charakter opisywanej opony, posiadającej indeks prędkości V.


Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości

Opony w niskich cenach:

  • Klienci informują nas, że ceny na stronie oponytanio.pl są o 25% niższe od cen oferowanych przez innych producentów
  • Nasze ceny zawierają podatek VAT, opakowanie i koszty przesyłki przy dostawie na terenie Polski.