Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję
Status zamówienia x
Wyloguj się

Vredestein Ultrac Sessanta

Vredestein ULTRAC SESSANTA

Vredestein ULTRAC SESSANTA to opona super wysokich osiągów klasy premium.Łączy wszystkie pozytywne właściwości serii Ultrac a swój sportowy wygląd również zawdzięcza Giugiaro Design. Już na pierwszy rzut oka widać, że zaprojektowano ją do sportowej jazdy, dlatego dopuszczalna prędkość wynosi 300 km/h.Nazwa Sessanta nawiązuje do 60-letniej obecności firmy Vredestein w Enschede.Ponieważ oponę zaprojektowała włoska firma Giugiaro Design,liczbę „sześćdziesiąt” zapisano nie po niemiecku a po włosku: Sessanta.

Opona letnia zoptymalizowana komputerowo

Wzór bieżnika nie tylko ładnie wygląda – prowadzenie linii poprawia też właściwości jezdne tej letniej opony. Obliczone komputerowo wielkości, takie jak obrys opony, profil oraz konstrukcję zoptymalizowano każdorazowo z rozmiarem opony.Dzięki temu osiągnięto doskonałą moc w każdych warunkach pogodowych. Mieszanka o nazwie „Handling Tuned Tread Compound” odpowiada za optymalne przenoszenie sił poprzecznych i tym samym za stabilną jazdą w zakrętach, nawet przy dużych prędkościach. Natomiast System „Handling Tuned Sidewall” zapewnia precyzyjne sterowanie. Idealny kontakt opony z nawierzchnią jest ważnym aspektem bezpieczeństwa. Ponadto Vredestein ULTRAC SESSANTA posiada dwie warstwy karkasu z rayonu, odpowiedzialne za wysoką sztywność opony. Sprawiają one, że kierowca nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach zachowuje maksymalną kontrolę nad pojazdem. W rozmiarze 245/40 RF 18 Y opona Vredestein ULTRAC SESSANTA występuje w wersji RunFlat, umożliwiającej w przypadku awarii dalszą jazdę na odcinku 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h.

Dobre wyniki w testach opon letnich

Redaktorzy magazynu „Auto Motor Sport” w teście opon letnich w 2010 roku potwierdzili dobre właściwości jezdne opony Vredestein ULTRAC SESSANTA na suchym asfalcie oraz niski poziom szumów. Nie było również żadnych zastrzeżeń co do jej zachowania się podczas aquaplaningu. Akurat tego kryterium nie spełnia wiele opon-jezdnie mokre od deszczu stanowią dla opon letnich spore wyzwanie pod kątem bezpieczeństwa. W tym samym roku również czasopismo „Sportauto” testowało Vredestein ULTRAC SESSANTA. Opona zdobyła maksymalną liczbę punktów w jeździe w zbiorniku o 7-milimetrowym słupie wody, gdzie osiągnęła prędkość prawie 80 km/h, nim nastąpił aquaplaning. Jeśli zamówią Państwo Vredestein ULTRAC SESSANTA jeszcze dziś na oponytanio.pl, otrzymają Państwo letnią oponę, która poradzi sobie doskonale nawet podczas deszczu.

Opony w niskich cenach:

  • Klienci informują nas, że ceny na stronie oponytanio.pl są o 25% niższe od cen oferowanych przez innych producentów
  • Nasze ceny zawierają podatek VAT, opakowanie i koszty przesyłki przy dostawie na terenie Polski.