Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

215/70 R15 Opony

Najlepsze opony 215/70 R15 w Internecie.

Jeżeli nie wiesz, jakie opony do samochodów osobowych wybrać, jedną z pierwszych ich cech, jakie powinieneś wziąć pod uwagę, jest ich rozmiar. Obecnie każda opona, która pojawia się na rynku, musi spełniać określone normy – w tym również te dotyczące jej wielkości. O tym, jaki rozmiar ma dana opono dowiesz się z jej bocznej części, a dokładniej z szeregu liczb i liter. Jak prawidłowo je odczytać?

Opony 215/70 R15 – co to znaczy?

Na rozmiar każdej opony składa się między innymi jej szerokość przekroju oraz wysokość jej profilu. W przypadku opony 215/70 R15, można odczytać, że szerokość jej przekroju, który wyraża się w odległości między bokami opony, wynosi 215 milimetrów. Wysokość profilu tej opony jest natomiast wyrażana w procentach, które określają stosunek wysokości do szerokości opony. Biorąc pod uwagę podane parametry opony, dochodzi się do wniosku, że stosunek ten wynosi 65%, czyli dokładnie 126,7 milimetrów. Litera następująca po opisanych wymiarach pozwala określić, czy opona jest radialna ® czy diagonalna (D) – w tym przypadku mamy do czynienia z tę pierwszą. Za nią stoi ukazana w calach szerokość felgi.

Dlaczego rozmiar opon jest tak ważny?

Na rynku można znaleźć tanie opony w różnych rozmiarach. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie z nich będą pasować do Twojego auta. Aby uniknąć wszelkich nieprawidłowości i utrudnień, dokładnie poznaj wymiary ogumienia, które potrzebujesz, a następnie dokonaj odpowiedniego zakupu. Na oponytanio.pl znajdziesz wyłącznie opony w rozmiarach dopuszczanych na europejski rynek – wśród nich na pewno znajdziesz to, na czym zależy Ci najbardziej.


Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości