Skontaktuj się z nami
61 641 73 64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Utylizacja starych opon

Drei Reifen

© Oleksandr Moroz FOTOLIA

Kiedy stare opony wymagają wymiany, zaczynasz myśleć o zakupie nowych. Opony w korzystnej cenie znajdziesz na oponytanio.pl, dzięki temu problem związany z poszukiwaniem nowych opon masz z głowy. Ale zaraz pojawia się kolejny kłopot: co zrobić ze starymi oponami?

Utylizacja do odpadów komunalnych jest niedozwolona, ponieważ są to "odpady niebezpieczne". Są firmy, które specjalizują się w utylizacji opon , przejmując je od klientów, którym stare opony nie są potrzebne. Należy do nich wiele z naszych warsztatów partnerskich.

Wiele z tysięcy zużytych opon, z którymi mamy do czynienia w Polsce każdego roku, nie zostaje spalonych. Wiele z nich trafia do sprzedaży jako opony bieżnikowane , wiele przedsiębiorstw zajmuje się także handlem surowcem, z którego składa się opona. Wielu lokalnych sprzedawców opon oferuje utylizację starych opon, pod warunkiem, że zakupi się u nich nowe opony. Czasami opony służą również jako praktyczne narzędzia, na przykład, jak krawężniki na torach kartingowych, montowane są także na placach zabaw.

Kiedy należy zutylizować opony

Nawet w naszym osobistym garażu stare opony mogą znaleźć zastosowanie, np. jako element chroniący samochód przez dotykaniem ścian garażu. Zanim znajdziesz firmę, która zajmie się utylizacją Twoich starych opon, zastanów się, czy mogą Ci się jeszcze do czegoś przydać. Oczywiście ich dalsze użytkowanie w samochodzie jest niemożliwe, ponieważ beschädigte opony o głębokości bieżnika mniejszej niż1,6 mm nie nadają się do użytku. Duże znaczenie ma także wiek opony: jeśli opona ma więcej niż 8 lat lub przez wiele lat nie była użytkowana, wówczas należy ja wymienić

Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję