Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Zip Code

or

City

Znajdź opony

Wielu kierowców wymienia opony dwa razy do roku. Jedynie ktoś kto zdecydował się na opony całoroczne nie musi tego robić. Jednak całkowite uniknięcie wymiany opon jest niemożliwe, gdyż opony się zużywają. I wówczas muszą być bezwględnie wymienione. Dopuszczalny profil opony wynosi 1,6 mm. Zaleca się wymianę opon jeśli profil wynosi 4 mm, lub opona ma już osiem lat. Numer DOT umieszczony na ścianie bocznej opony wskazuje na ich datę produkcji.

Pamiętaj o doborze odpowiednich opon

Wymiana opon letnich i zimowych jest bardzo dobrym posunięciem, gdyż ma to znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo. Opony powinny być dostosowane do danej pory roku, gdyż mieszanka gumy opon letnich i zimowych znacznie się od siebie różni.

Symbol M+S uchodził uprzednio za oznaczenie opon zimowych- jednak lepiej polegać na symbolu śnieżynki, która bezsprzecznie wskazuje na opony zimowe. Przed dokonaniem zakupu warto zasięgnąć informacji znajdujących się w testach jakości opon. Ostatecznie chodzi nam głownie o to, aby nowo zamontowana opona gwarantowała nam bezpieczny przejazd z punktu A do punktu B. Podczas wymiany opon należy zwrócić uwagę na to, aby lepiej zachowane opony zamontować na tylnej osi pojazdu.

Wymiana opon w serwisie partnerskim

Kto chce samodzielnie wymienić opony, powinien poszukać w internecie dobrej instrukcji wymiany opon. Lecz tylko nieliczni kierowcy mają na to ochotę, toteż wymiana opon kosztuje. Wysokość kosztów zmienia się w zależności od stawek obowiązujących w warsztatach – pomocne bywa porównanie cen. Wyważanie kół kosztuje dodatkowo. Niektóre serwisy partnerskie oferują ponadto możliwość sezonowego przechowywania opon zimowych i letnich. Natomiast osoby przechowujące opony w warunkach domowych powinny chronić je przed promieniami UV i ułożyć w stos (koła kompletne ustawić pionowo).

Koszty wymiany opon są zresztą znośne, jeżeli np. przy zakupie opon zwraca się uwagę na korzystne oferty. Opony kupione na oponytanio.pl pomogą w oszczędzaniu. Kierowcy pojazdów wyposażonych w systemy monitorujące ciśnienie w ogumieniu (TPMS), znajdą tutaj szczegółowe informacje.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.