Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję
Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

REGULAMIN SPRZEDAŻY SKLEPU INTERNETOWEGO

§ 1 Zawarcie umowy / proces zamówienia

Za pośrednictwem naszego portalu internetowego mają Państwo możliwość zamawiania oferowanych artykułów korzystając z formularza internetowego, maila, telefonu lub faksu. Wypełnienie formularza oraz przesłanie zamówienia skutkuje wiążącą ofertą z Państwa strony. Zamówienie internetowe, mailowe, telefoniczne oraz złożone za pośrednictwem faksu mają taką samą moc prawną. Składając zamówienie oświadczają Państwo w sposób wiążący, że akceptujecie niniejsze Ogólne Warunki Handlowe (OWH) i wyrażacie chęć nabycia zamawianych artykułów. Złożenie zamówienia potwierdzamy elektronicznie lub telefonicznie; potwierdzenie to nie jest jednak jednoznaczne z przyjęciem zamówienia do realizacji. Umowa staje się skuteczna wraz z otrzymaniem przez Państwa zamówionych artykułów, najpóźniej po upływie przysługującego Państwu 10-dniowego okresu zwrotu.

§ 2 Ogólne warunki dostawy i płatności

Przesyłka na terenie Polski jest bezpłatna, Państwo nie ponosicie żadnych dodatkowych kosztów. Bezpłatna dostawa dotyczy wyłącznie opon samochodowych. W przypadku felg, kół kompletnych oraz innych artykułów doliczane są koszty dostawy. Formy płatności za towar obowiązujące w sklepie Delticom: - płatność kartą kredytową - przelew elektroniczny (Sofortbanking) - przedpłata przelem tradycyjnym - pobranie (płatność przy odbiorze) W przypadku pobrania, dokumentem potwierdzającym płatność jest List Przewozowy. W przypadku dostaw za granicę zastrzegamy sobie prawo do ewentualnego ograniczenia wyboru sposobów płatności.

§ 3 Odbiór towaru

Przed odbiorem towaru, prosimy o sprawdzenie czy jest zgodny ze złożonym zamówieniem. Opony w celach transportowych są spięte taśmą lub folią, co umożliwia odczytanie z nich podstawowych informacji. W przypadku niezgodności należy odmówić odbioru i natychmiast skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Niezwłocznie wyślemy zamówiony towar. Jeśli dotarła do Państwa uszkodzona przesyłka należy spisać protokół szkody w obecności kuriera i skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

§ 4 Dostawa firmą kurierską

Firma kurierska dostarcza przesyłki do klientów w godzinach 8.00- 18.00. Nie można określić, ani zagwarantować konkretnej godziny doręczenia. Jeśli chcą Państwo uzyskać dokładne informacje prosimy o kontakt z firmą doręczającą. W mailu potwierdzającym wysyłkę towaru znajdują się numery przesyłek, dzięki którym można sprawdzić status doręczenia na stronie dostawcy lub skontaktować się z nim telefonicznie. W sytuacji, gdy kurier nie zastanie odbiorcy, pozostawia informację o próbie doręczenia w postaci AWIZO. W kolejnym dniu po próbie dostarczenia, paczka będzie przechowywana w lokalnym oddziale firmy kurierskiej, skąd można ją odebrać osobiście. W przypadku braku odbioru osobistego następuje kolejna próba doręczenia.

§ 5 Nasza 30-dniowa oferta zwrotu towaru

Nasza 30-dniowa oferta zwrotu towaru W ciagu 30 dni od daty otrzymania przesyłki mogą Państwo pisemnie (e-mail) odstąpić od zawarcia umowy bez podania przyczyny wypełniając specjalny formularz Delticom.

Bieg terminu rozpoczyna się najwcześniej wraz z otrzymaniem artykułów. W celu zachowania terminu odstąpienia od umowy wystarczy odpowiednio wcześnie poinformować obsługę sklepu.

Rezygnację należy kierować pod adres:
e-mail: oponytanio@delti.com
Telefon (Polska): 061-641-73-64
faks: 0048 618-800-899
Adres: Delticom AG, Brühlstraße 11, 30169 Hannover, Niemcy.

W przypadku odstąpienia od umowy prosimy Państwa o dobrowolne podanie nam przyczyny zwrotu. Obowiązkowe jest natomiast podanie wszelkich informacji, dzięki którym będziemy mogli zrealizować proces zwrotu w sposób satysfakcjonujący obie strony transakcji. Tylko firma Delticom AG może zlecać odbiór przesyłek zwrotnych. Zastrzegamy sobie prawo do nieodbierania przesyłek realizowanych przez klientów bez porozumienia z Biurem Obsługi Klienta sklepu internetowego. Zwrot towaru możliwy jest wyłącznie, jeśli nie nosi on znamion użycia.

Koszt zwrotu towaru ponosi klient i jest on ustalony w kwocie 25 PLN za paczkę w przypadku towarów standardowych.

Oferta nasza wykracza poza warunki ustawowe, zgodnie z którymi prawo do zwrotu przysługuje Państwu jedynie w ciągu 10 dni po otrzymaniu przesyłki. Nasza dobrowolna 30-dniowa oferta zwrotu oraz możliwość odstąpienia od umowy, nie obejmuje dostaw artykułów, które są wykonywane według specyfikacji klienta. Przyjęcie zwrotu kompletnych kół możliwe jest wyłącznie po zapłacie ryczałtowych kosztów obsługi w wysokości 470 PLN wynikających z niniejszej ustalonej umowy.

Prosimy używać naszego opakowania do transportu i chronić artykuły przed uszkodzeniami. Opony do wysyłki należy przygotować w taki sam sposób jak były dostarczone. Szczególnie w przypadku kompletnych kół, prosimy zabezpieczyć boczne strony wystarczającą ilością tektury i taśmą do pakowania paczek. W przypadku uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowej obsługi lub wadliwego opakowania podczas przesyłki zwrotnej, zastrzegamy sobie prawo do podnoszenia roszczeń odszkodowawczych. Przedsiębiorstwa transportowe przyjmują jedynie artykuły, które są prawidłowo opakowane.

§ 6 Zastrzeżenie własności

Zastrzegamy sobie prawo własności wszystkich dostarczonych przez nas artykułów do momentu, w którym zostaną spełnione wszystkie nasze wierzytelności wobec Państwa lub wobec tej osoby, która przyjęła artykuły.

Dotyczy to także wierzytelności, które mogą powstać w przyszłości. W celu dochodzenia naszego zastrzeżenia własnosci, jesteśmy uprawnieni do zażądania natychmiastowego wydania artykułów z wyłączeniem wszelkich praw zatrzymania, chyba że chodzi o stwierdzone prawomocnie i bezsporne roszczenia wzajemne.

§ 7 Odpowiedzialność za poprawność informacji w portalu internetowym

Nie gwarantujemy, że portal internetowy będzie odpowiadać Państwa wymaganiom i że będzie dostępny przez caly czas bez przerwy w sposób bezpieczny i bezbłędny. Korzystanie z portalu internetowego nastepuje na Państwa własne ryzyko. Nie przejmujemy odpowiedzialności w szczególności w związku ze zdarzeniami, do których może dojść w wyniku korzystania z portalu internetowego i za poprawność informacji uzyskiwanych w ramach portalu. W wyjątkowych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do zaproponowania Państwu innego towaru niż zamówiony, o takich samych lub lepszych parametrach.

§ 8 Ochrona własności intelektualnej

Teksty, zdjęcia, dźwięki, grafiki, animacje i filmy wideo oraz ich rozkład na naszych stronach internetowych podlegają ochronie ustawy o prawie autorskim i innych prawach chronionych. Zawartość tych stron internetowych nie może być kopiowana, rozpowszechniana, zmieniana lub udostępniana osobom trzecim. Poza tym nasza strona internetowa zawiera zdjęcia, które podlegają prawom autorskim osób trzecich. O ile nie podano inaczej, wszystkie znaki markowe na naszych stronach internetowych są chronione prawem o znakach towarowych. Nie udzielamy licencji na korzystanie z naszej własności intelektualnej lub własności intelektualnej osób trzecich.

§ 9 Przekazanie danych do CRIF Bürgel

Przekazujemy w ramach niniejszego stosunku umownego uzyskane dane osobowe dotyczące wnioskowania, realizacji i zakończenia tej transakcji oraz dane dotyczące niezgodnego z umową lub oszukańczego postępowania firmie CRIF Bürgel GmbH, Radlkoferstraße 2, 81373 Monachium.

Podstawami prawnymi tego przekazania są artykuł 6 ustęp 1 litera b oraz artykuł 6 ustęp 1 litera f Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Przekazanie danych na podstawie artykułu 6 ustęp 1 litera f RODO może się odbyć wyłącznie w przypadku, gdy jest to konieczne do zabezpieczenia uzasadnionych interesów naszego przedsiębiorstwa lub osób trzecich a interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, nie mają nadrzędnego charakteru wobec tych interesów. Wymiana danych z CRIF Bürgel służy także spełnieniu ustawowych wymogów dotyczących przeprowadzenia kontroli zdolności kredytowej klientów (§ 505a i 506 Kodeksu Cywilnego).

CRIF Bürgel przetwarza uzyskane dane i stosuje je także do tworzenia profili (scoring) w celu przekazania swoim parterom umownym na Europejskim Obszarze Gospodarczym i w Szwajcarii oraz ew. krajach trzecich (jeżeli została wydana w tym zakresie decyzja Komisji Europejskiej o odpowiednim stopniu ochrony) informacji służących m.in. do oceny zdolności kredytowej osób fizycznych. Bliższe informacje dotyczące działalności CRIF Bürgel znajdują się w broszurze informacyjnej CRIF Bürgel oraz są dostępne na stronie internetowej www.crifbuergel.de/de/datenschutz.

§ 10 Dane osobowe

Dane wprowadzone do formularza zamówień są wykorzystywane przez Delticom AG wyłącznie w celu realizacji zamówień, udzielania informacji handlowej oraz badania satysfakcji klienta. Dane firmowe i osobowe są przesyłane i przechowywane z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, spełniających wymagania polskiego prawa. Każdej osobie lub podmiotowi przysługuje prawo wglądu oraz edycji swoich danych, które w procesie składania zamówienia wprowadził do systemu informatycznego sklep delticom.pl, a także możliwość skorzystania ze wszystkich praw wynikających z Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez sklep http://www.oponytanio.pl o raz Grupa Allegro Sp. z o.o., danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie http://www.oponytanio.pl (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997)

^