Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Znajdź opony motocyklowe
Szerokość
Wysokość
Typ konstrukcji
Średnica
Reifen Finden
Prędkość
Wybór motocykla
Producent:
Pojemność:
Model:
Typ

Zamów opony motocyklowe, a przyjemność z jazdy otrzymasz gratis.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz po wiejskich drogach, w mieście, czy na górskich przełęczach: odpowiednio dobrane opony motocyklowe zapewniają niezbędną przyczepność. Ze względu na ciągłą styczność z nawierzchni, należą one do najbardziej obciążonych części. Gdy tylko bieżnik stanie się zbyt płytki, warto zamówić nowe ogumienie. Dzięki temu Twój motocykl znów będzie poruszał się płynnie i bezpiecznie.mo-tyre

Jak rozpoznać zużytą oponę?

W przypadku motocykli drogowych minimalna głębokość bieżnika wymagana przez prawo wynosi 1,6 mm. W lekkich motocyklach limit ten ustala się ją na 1 mm. W obu przypadkach jest to bezwzględna granica zużycia. Przekroczenie tej wartości może skutkować również kłopotami z polisą ubezpieczeniową, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji. Zalecane jest, aby opona została zmieniona już przy osiągnięciu głębokości 2 mm. Zagwarantuje to należytą przyczepność i prowadzenie motocykla, a także podniesie poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni.Głębokość bieżnika mierzy się w szerokich rowkach w centralnej części czoła opony. Pomocna okaże się moneta 2 zł z 3-milimetrowym złotym pierścieniem. Jeśli całkowicie chowa się w zagłębieniu profilu, wszystko jest w porządku. Natomiast, gdy pozostaje widoczny, oznacza to, że czas kupić nowe opony.

Wskazówka:jeśli często pokonujesz kręte drogi, zwróć także uwagę na stan bieżnika na jego krawędziach.

Proces starzenia się opon motocyklowych

Oprócz głębokości bieżnika ważnym czynnikiem jest ogólny stan opon motocyklowych. Według automobilklubu ADAC problemów z oponami może przysporzyć nieczęste używanie motocyklu lub, gdy dłuższy czas stoi on na zewnątrz. Zmienne warunki pogodowe niekorzystnie wpływają na strukturę gumy, mogą wystąpić jej pęknięcia i wyraźnie widoczne przebarwienia. W takim przypadku oznacza to konieczność zmiany opon. Po 5 roku użytkowania ogumienia wskazane jest również regularne sprawdzanie jego stanu kątem uszkodzeń. Natomiast po 6 latach warto zdecydować się na zakup nowego zestawu. Dokładny wiek opon sprawdzisz za pomocą numeru DOT. Znajduje się na boku, a ostatnie 4 cyfry zawierają informacje o miesiącu i roku produkcji.

Odpowiednie opony do różnego typu motocykli.

Opony motocyklowe muszą pasować tak samo dobrze jak Twoja odzież, od kurtek motocyklowych po kombinezony oraz ochraniacze i buty. Wszystko skrojone na miarę. W naszym sklepie znajdziesz specjalne opony do motocykli różnych typów, od Motocrossu przez modele Enduro-Varianten aż po opony do Skuterów i Motorowerów .
Warto zwrócić szczególną uwagę na opony do maszyn turystycznych. Uznana marka Michelin przykładowo poleca opony radialne ze względu na ich świetnie prowadzenie na krętych drogach oraz doskonałe właściwości przy pochyleniu. Z kolei opony diagonalne zalecane są, jeśli zabierasz ze sobą w drogę sporo bagażu, a motocykl nie będzie rozwijał dużych prędkości.Do częstej jazdy na torze wyścigowym potrzebne będą specjalne opony motocyklowe, które są już standardowo montowane przez niektórych producentów. Ze względu na to, że opony te muszą mieć homologację dopuszczającą je do ruchu drogowego, możne powiedzieć rozwiązanie, w którym idziesz na przynajmniej częściowe kompromisy. Co jednak jest ważne, nie idziesz na żadne kompromisy, jeśli chodzi o jakość oraz najwyższe prędkości na torze wyścigowym. Podczas wyszukiwania zwracaj szczególną uwagę na indeks prędkości opon motocyklowych.

Czy warto kupować tanie opony motocyklowe?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od tego, czy opony są markowymi modelami znanych producentów, takich jak Bridgestone czy Pirelli. W przypadku produktów „no name” istnieje ryzyko, że mogą powodować niebezpieczne i nieprzewidywalne sytuacje na drodze. Ponadto częściej występuje niepożądany efekt „shimmy”, kiedy to przy określonych zakresach prędkości kierownica zaczyna gwałtownie się chwiać i trudno nad nią zapanować.

Nasza rada: zaoszczędź pieniądze, kupując w naszym sklepie nowe opony motocyklowe wysokiej jakości. W zależności od marki i modelu, udzielimy Ci rabatu, który z pewnością zostanie miło odebrany przez Twój budżet.

Które opony motocyklowe pasują do danego rodzaju felg?

Interakcja między oponą motocyklową a felgą motocyklową odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu oraz dynamice jazdy. Nie można udzielić ogólnej odpowiedzi, ponieważ ważne jest kilka czynników. Na podstawie szerokości obręczy określa się rozmiar opony i jej dopuszczalną szerokość.Znaczącą rolę w doborze właściwego ogumienia odgrywa również motocykl. Do tej pory homologacja producenta była wiarygodnym kryterium. W przypadku, gdy posiadasz opony o zmienionych parametrach pod względem konstrukcji i rozmiaru, musisz mieć sporządzoną odpłatną opinię eksperta. Kupując nowe opony motocyklowe, zwróć także uwagę na homologację typu UE oraz homologację opon.

Popularne motocykle elektryczne i odpowiednie opony.

Póki co motocykle elektryczne nadal stanowią wyjątek na ulicach. O dziwo, marka Harley Davidson jest jednym z pionierów w tej dziedzinie. Innym amerykańskim producentem jest Zero Motorcycles. Model Freeride KTM ma w swojej ofercie e-enduro. Można przewidzieć, że na rynek wejdą inne popularne marki, jak i dotychczas nieznani producenci.
Oprócz innych wrażeń z jazdy opony motocyklowe podlegają takim samym prawom fizyki i mechaniki, jak we wszystkich innych modelach z silnikiem spalinowym. W przypadku opon fabrycznie montowanych w motocyklach stosuje się markowe i wysokiej jakości produkty od znanych dostawców.

Docieranie nowych opon motocyklowych.

Powszechnie zaleca się, aby nowe opony motocyklowe zostały wstępnie dotarte. Świeżo zamontowane, nadal mają gładką powierzchnię o małej przyczepności. Jest to szczególnie zauważalne, gdy pojazd stoi na pochyłości – istnieje wówczas ryzyko, że początkowo możesz się pośliznąć, jeśli nie zachowasz ostrożności. Zwróć uwagę na informacje producenta dotyczące przebiegu w km, który jest niezbędny do docierania. To, czy nowe opony motocyklowe rozwiną swój pełny potencjał po 50, 100 czy 200 km, zależy od Twojego stylu jazdy i tras wybranych na ten etap.Skorzystaj z naszej strony internetowej, aby zamówić nowe opony motocyklowe. Filtruj wyszukiwanie według modelu i parametrów, rozmiaru opon, indeksu prędkości i preferowanego producenta. Znalezienie nowych opon do Twojego motocykla jest teraz dziecinnie proste!
mo-tyre

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.