Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Stalowe felgi

Tutaj znajdziecie Państwo felgi stalowe z wybranymi oponami zimowymi do wszystkich popularnych samochodów osobowych, aut typu SUV, pojazdów terenowych oraz dostawczych, koła są wyważone i zmontowane.

Pamiętaj, że od 1-go listopada 2014 roku wszystkie nowo dopuszczone do ruchu pojazdy na terenie UE muszą dysponować Systemem Kontroli Ciśnienia Opony (RDKS). Jeżeli Twój pojazd dysponuje fabrycznie lub opcjonalnie instalowanym aktywnym systemem RDKS z czujnikami, możesz zamówić u nas zmontowane koła kompletne ze stalowymi felgami wraz ze specjalnie zaprogramowanymi czujnikami do konkretnego pojazdu.

Wybór samochodu

Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Felgi stalowe

Felgi stalowe są z reguły tańsze niż aluminiowe i mają jeszcze jedną zaletę – wytrzymałość. Łatwiejsza jest również pielęgnacja felg stalowych zimą. Dlatego są m.in. wybierane w pierwszym rzędzie do samochodów terenowych. Pod względem wyglądu nie mogą dorównywać felgom aluminiowym, ale tutaj są pomocne stare, dobre kołpaki. Pomimo tego wybór wzorów jest mocno ograniczony. Z upływem czasu koła wykonane z walcowanej stali stawały się coraz lżejsze i obecnie nie są wiele cięższe niż aluminiowe. Alufelgi w większości przypadków składają się z dwóch części: łoża felgi i rotora, które po zespawaniu są lakierowane, co czyni je bardziej odpornymi na sól drogową i błoto pośniegowe. Natomiast pojazdy użytkowe wyposażone są często w felgi systemu trilex. Wówczas w przypadku uszkodzenia lub wymiany opon nie jest konieczne zdjęcie trzyczęściowego koła z osi, co pozwala zaoszczędzić czas.

Aby kupić właściwe felgi stalowe, trzeba znać ich rozmiar i inne ważne parametry, jak rozstaw śrub i odsadzenie. Aby ułatwić sobie wybór pasującej felgi, można wyszukiwać wprowadzając numery kodowe: producenta (WMI) i typu pojazdu (VDS) umieszczone w dokumentach samochodu lub podając markę, model i typ pojazdu. W przypadku adresu dostawy, zamiast własnego można wpisać adres warsztatu lub serwisu partnerskiego. Tym samym oszczędza się podwójnie: na cenie i na transporcie. Ponadto nasze felgi stalowe oferujemy także razem z oponami letnimi, zimowymi albo całorocznymi, jako koła kompletne. Wówczas otrzymujesz je zmontowane i wyważone i sam możesz dokonać wymiany kół.