Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Opony runflat

Opony typu Run-flat

Jako opony typu run-flat określa się produkty, które nawet w przypadku utraty ciśnienia pozwalają zachować kontrolę nad autem. W zależności od wybranego modelu, w przypadku uszkodzenia, na oponach tego typu można przejechać około 100km – jadąc z prędkością sięgającą nawet 80 km/h. W ten sposób kierowcy mogą oszczędzić sobie długie oczekiwanie na pomoc drogową, ponieważ uda im się dotrzeć jeszcze do najbliższego warsztatu.

Budowa opon Run-flat

Aby umożliwić dalszą jazdę w przypadku uszkodzenia opony run-flat zostały wyposażone we wzmocnione ściany boczne. Zapobiegają one powstaniu kapcia w przypadku nagłej utraty ciśnienia lub pęknięcia opony. Dalszym zadaniem wzmocnionych ścian bocznych jest przenoszenie siły napędowej, kierowania i hamowania. Opony typu run-flat montowane są na specjalnie uformowane felgi, które zapobiegają spadnięciu uszkodzonej opony.

Sygnał optyczny w przypadku uszkodzenia opony

Aby zasygnalizować kierowcy uszkodzenie, opony run-flat muszą zostać wyposażone we wskaźnik awaryjny. Za pomocą optycznego sygnału wewnątrz auta wskazuje on uszkodzenie opony. Dodatkową zaletą opon run-flat jest brak konieczności posiadania koła zapasowego. Dzięki zredukowanemu w ten sposób ciężarowi auta, opony run-flat przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Opony w niskich cenach:

  • Klienci informują nas, że ceny na stronie oponytanio.pl są o 25% niższe od cen oferowanych przez innych producentów
  • Nasze ceny zawierają podatek VAT, opakowanie i koszty przesyłki przy dostawie na terenie Polski.

Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości