Skontaktuj się z nami
61 641 73 64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Opony runflatMarka :
Model:
Wersja:
Szczegółowa specyfikacja:

Opony typu Run-flat

Jako opony typu run-flat określa się produkty, które nawet w przypadku utraty ciśnienia pozwalają zachować kontrolę nad autem. W zależności od wybranego modelu, w przypadku uszkodzenia, na oponach tego typu można przejechać około 100km – jadąc z prędkością sięgającą nawet 80 km/h. W ten sposób kierowcy mogą oszczędzić sobie długie oczekiwanie na pomoc drogową, ponieważ uda im się dotrzeć jeszcze do najbliższego warsztatu.

Budowa opon Run-flat

Aby umożliwić dalszą jazdę w przypadku uszkodzenia opony run-flat zostały wyposażone we wzmocnione ściany boczne. Zapobiegają one powstaniu kapcia w przypadku nagłej utraty ciśnienia lub pęknięcia opony. Dalszym zadaniem wzmocnionych ścian bocznych jest przenoszenie siły napędowej, kierowania i hamowania. Opony typu run-flat montowane są na specjalnie uformowane felgi, które zapobiegają spadnięciu uszkodzonej opony.

Sygnał optyczny w przypadku uszkodzenia opony

Aby zasygnalizować kierowcy uszkodzenie, opony run-flat muszą zostać wyposażone we wskaźnik awaryjny. Za pomocą optycznego sygnału wewnątrz auta wskazuje on uszkodzenie opony. Dodatkową zaletą opon run-flat jest brak konieczności posiadania koła zapasowego. Dzięki zredukowanemu w ten sposób ciężarowi auta, opony run-flat przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Odbierz i zamontuj
opony w serwisie!

Znajdź serwis
w Twojej okolicy:

Clients opinions

Customer rating
more
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję