Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia x
Wyloguj się

06164173640616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden

Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Opony do samochodów elektrycznych i hybrydowych

Liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych w Polsce stale rośnie. To już nie tylko chwilowy trend, gdyż tego typu aut z całą pewnością będzie przybywać na polskich drogach z każdym rokiem. Do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych dedykowane są oczywiście specjalne opony.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Dobra przyczepność, wysoki komfort podróżowania, niskie opory toczenia – oto wymagania stawiane oponom i całemu przemysłowi oponiarskiemu. Opracowanie odpowiednich opon do pojazdów elektrycznych wymaga intensywnych badań. Szczególnie producenci klasy premium są gotowi zainwestować duże fundusze w innowacje, które zapewnią oponom większy zasięg, nie zaniedbując przy tym kwestii bezpieczeństwa. Odpowiednie dla aut elektrycznych mogą okazać się również konwencjonalne modele opon o niskim oporze toczenia (oznaczenie na etykiecie AA) oraz wysokiej nośności. Możesz również uzyskać całkowitą pewność i zdecydować się na tak zwane opony homologowane, które zostały zatwierdzone przez producenta Twojego auta. Powyżej, w naszej wyszukiwarce opon w zakładce „Według rodzaju pojazdu” dowiesz się, czy posiadamy ogumienie dopasowane konkretnie do Twojego samochodu. Nasz sklep internetowy oferuje ogumienie specjalnie dostosowane do tych wymagań.

Najnowsze modele znanych producentów opon.


Michelin ePrimacy Określenie „wysokie i wąskie” stało się powszechnie stosowane w przypadku opon do aut elektrycznych. Mowa tu o połączeniu dużej średnicy opony z relatywnie małą szerokością bieżnika. Są to cechy typowego ogumienia opracowanego do samochodów elektrycznych. Niektórzy znani producenci oferują obecnie specjalne opony do tego typu pojazdów:

 • Michelin ePrimacy
  Model zapewnia pojazdom elektrycznym do 7% większy zasięg. Dostępne rozmiary od 15 do 20 cali.
 • Continental EcoContact 6
  Opona zapewnia mniejsze zużycie paliwa oraz dużą żywotność dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologicznie mieszanki krzemionkowej.
 • Hankook Kinergy Eco 2
  Model zoptymalizowany pod kątem oszczędności energetycznej, niewielkiego hałasu toczenia oraz lepszej przyczepności zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.
 • Kumho Wattrun VS31
  Niezwykle lekka opona dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów. Produkt charakteryzuje się niskim oporem toczenia. Dodatkowo opona zapewnia ciche i komfortowe prowadzenie.

Wymagania stawiane oponom do aut elektrycznych.


 • Bezpieczeństwo
  Jak zawsze jest ono na pierwszym miejscu. Opony do samochodów elektrycznych muszą gwarantować zarówno odpowiednią przyczepność, ale również jak najkrótszą drogę hamowania, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Druga litera na etykiecie opony (najlepiej, gdy jest to „A”) oznacza bardzo dobre właściwości podczas hamowania na mokrej nawierzchni.
 • Niski opór toczenia i wysoki indeks ciężkości.
  Samochody elektryczne są zazwyczaj cięższe od konwencjonalnych aut ze względu na zastosowanie masywnej baterii. Montowane w tych autach opony muszą zachowywać równowagę między zwiększonym obciążeniem oraz wynikającym z tego wyższym oporem toczenia, a żywotnością i zużyciem energii. Niektórzy producenci oferują opony oznaczone symbolem XL, które dedykowane są do cięższych pojazdów. Osiągnięcie jak najniższych oporów toczenia (klasa wydajności A) jest tu zatem bardzo istotne, gdyż jedno jest pewne: im niższy opór, tym większy zasięg.
 • Moment obrotowy
  Zastosowanie napędu elektrycznego sprawia, że na opony pojazdów elektrycznych i hybrydowych na początku przyspieszania przekazywany jest wyższy moment obrotowy, niż ma to miejsce w przypadku aut z silnikami spalinowymi. Przekłada się to oczywiście na żywotność ogumienia.
 • Głośność opon
  Nie ma wątpliwości, że niższy poziom hałasu korzystnie wpływa na komfort podróżowania. Samochody elektryczne są na ogół bardzo ciche. Dlatego warto zadbać o to, aby również opony zapewniały jak najmniej hałaśliwą pracę

Popularne auta elektryczne i odpowiednie opony


Label: A-A-68

Czy europejska etykieta opony okaże mi się pomocna w wyborze odpowiednich opon do mojego auta elektrycznego?

Tak, ponieważ europejska etykieta opony zawiera informacje o właściwościach opony w następujących trzech obszarach:

a) klasa efektywności

b) przyczepność na mokrej nawierzchni

c) emisja hałasu

Odpowiednia opona stworzona z myślą o autach elektrycznych powinna posiadać literę „A” w klasie efektywności oraz w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Właściciele samochodów, którzy przywiązują dużą wagę do komfortu jazdy wybierają także ogumienie o niskim poziomie emisji hałasu. Ponieważ im niższa liczba, tym cichsza praca opony. Szczególnie ciche opony są również oznaczone symbolem fali.

Sklep oponytanio.pl poleca odpowiednie opony do Twojego auta elektrycznego.

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących modeli opon dostępnych w naszym sklepie: