Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden
Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Opony do samochodów elektrycznych i hybrydowych


Liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych w Polsce stale rośnie. To już nie tylko chwilowy trend, gdyż tego typu aut z całą pewnością będzie przybywać na polskich drogach z każdym rokiem. Do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych dedykowane są oczywiście specjalne opony.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?


Dobra przyczepność, wysoki komfort podróżowania, niskie opory toczenia – oto wymagania stawiane oponom i całemu przemysłowi oponiarskiemu. Opracowanie odpowiednich opon do pojazdów elektrycznych wymaga intensywnych badań. Szczególnie producenci klasy premium są gotowi zainwestować duże fundusze w innowacje, które zapewnią oponom większy zasięg, nie zaniedbując przy tym kwestii bezpieczeństwa. Odpowiednie dla aut elektrycznych mogą okazać się również konwencjonalne modele opon o niskim oporze toczenia (oznaczenie na etykiecie AA) oraz wysokiej nośności. Możesz również uzyskać całkowitą pewność i zdecydować się na tak zwane opony homologowane, które zostały zatwierdzone przez producenta Twojego auta. Powyżej, w naszej wyszukiwarce opon w zakładce „Według rodzaju pojazdu” dowiesz się, czy posiadamy ogumienie dopasowane konkretnie do Twojego samochodu. Nasz sklep internetowy oferuje ogumienie specjalnie dostosowane do tych wymagań.

Najnowsze modele znanych producentów opon.


Określenie „wysokie i wąskie” stało się powszechnie stosowane w przypadku opon do aut elektrycznych. Mowa tu o połączeniu dużej średnicy opony z relatywnie małą szerokością bieżnika. Są to cechy typowego ogumienia opracowanego do samochodów elektrycznych. Niektórzy znani producenci oferują obecnie specjalne opony do tego typu pojazdów:

 • Michelin ePrimacy
  Michelin E Primacy kupić online w korzystnej cenie ! szybka wysyłka na oponytanio.pl - zamów szybko i bezpiecznie online!
 • Continental EcoContact 6
  Continental EcoContact 6 kupić online w korzystnej cenie ! szybka wysyłka na oponytanio.pl - zamów szybko i bezpiecznie online!
 • Hankook Kinergy Eco 2
  Hankook Kinergy Eco 2 K435 kupić online w korzystnej cenie ! szybka wysyłka na oponytanio.pl - zamów szybko i bezpiecznie online!
 • Kumho Wattrun VS31
  Kumho Wattrun VS31 kupić online w korzystnej cenie ! szybka wysyłka na oponytanio.pl - zamów szybko i bezpiecznie online!
tab-description

Zmiana generacji: opony typu HL do wagi ciężkiej.

Ciężkie samochody elektryczne oraz SUV-y z napędem elektrycznym lub hybrydowym obciążają drogi bardziej niż pojazdy konwencjonalne. Auta te nie pozostawiają zatem oponom zbyt wiele możliwości ładunkowych. Dlatego marka Continental prezentuje teraz pierwsze opony do samochodów osobowych z nowym identyfikatorem indeksu nośności „High Load” – w skrócie „HL”.

Opony High Load i ich właściwości.

To, co odróżnia opony typu HL od opon konwencjonalnych, to ich konstrukcja. Większą nośność osiągnięto dzięki zmianom w budowie opony oraz mieszance materiałów. Aby zaoferować jak najlepsze opony, wzięto pod uwagę czynniki takie jak opór toczenia oraz żywotność. Równie ważnym aspektem jest niski poziom emisji hałasu podczas toczenia.

Pierwsza opona typu HL została opracowana przez markę Continental

Indeks nośności – zwany również indeksem nośności (LI) – wskazuje maksymalne dopuszczalne obciążenie opon pojazdu. W styczniu 2021 roku Continental po raz pierwszy zaprezentował opony HL o indeksie nośności 101. Nośność szacowana jest na 825 kg. Deklarowanym celem było i jest wyposażenie ciężkich pojazdów hybrydowych i elektrycznych w opony o dużej wytrzymałości. To ważne wydarzenie, ponieważ udział w rynku obu typów pojazdów sukcesywnie rośnie. Statystycznie ważą one średnio około 300 kg więcej niż pojazdy napędzane wyłącznie olejem napędowym lub benzyną. To dla ogumienia prawdziwe wyzwanie, ponieważ w innym przypadku ładowność pojazdu pozostanie bardzo ograniczona.
W przeciwieństwie do poprzednich opon XL o indeksie nośności 98, nośność opon Continental HL została zwiększona o 10% z 750 kg do 825 kg na oponę. Warto wiedzieć: ciśnienie w oponach pozostaje niezmienione na poziomie ok. 2,5 bara. W celu uzyskania zapasu pod względem ładowności można z prawnego punktu widzenia przekroczyć wskaźnik nośności.

Wymagania stawiane oponom do aut elektrycznych.


 • Bezpieczeństwo
  Jak zawsze jest ono na pierwszym miejscu. Opony do samochodów elektrycznych muszą gwarantować zarówno odpowiednią przyczepność, ale również jak najkrótszą drogę hamowania, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Druga litera na etykiecie opony (najlepiej, gdy jest to „A”) oznacza bardzo dobre właściwości podczas hamowania na mokrej nawierzchni.
 • Niski opór toczenia i wysoki indeks ciężkości.
  Samochody elektryczne są zazwyczaj cięższe od konwencjonalnych aut ze względu na zastosowanie masywnej baterii. Montowane w tych autach opony muszą zachowywać równowagę między zwiększonym obciążeniem oraz wynikającym z tego wyższym oporem toczenia, a żywotnością i zużyciem energii. Niektórzy producenci oferują opony oznaczone symbolem XL, które dedykowane są do cięższych pojazdów. Osiągnięcie jak najniższych oporów toczenia (klasa wydajności A) jest tu zatem bardzo istotne, gdyż jedno jest pewne: im niższy opór, tym większy zasięg.
 • Moment obrotowy
  Zastosowanie napędu elektrycznego sprawia, że na opony pojazdów elektrycznych i hybrydowych na początku przyspieszania przekazywany jest wyższy moment obrotowy, niż ma to miejsce w przypadku aut z silnikami spalinowymi. Przekłada się to oczywiście na żywotność ogumienia.
 • Głośność opon
  Nie ma wątpliwości, że niższy poziom hałasu korzystnie wpływa na komfort podróżowania. Samochody elektryczne są na ogół bardzo ciche. Dlatego warto zadbać o to, aby również opony zapewniały jak najmniej hałaśliwą pracę

Popularne auta elektryczne i odpowiednie opony

Najlepiej sprzedające się samochody elektryczne w 2020 roku. U nas znajdziesz odpowiednie opony. Skorzystaj z linku, aby szczegółowo wyszukać swój pojazd.

# Model Pokaż oferty
1 Renault Zoe Wyszukaj opony Renault Zoe
2 VW e-Golf Wyszukaj opony VW e-Golf
3 Tesla Model 3 Wyszukaj opony Tesla Model 3
4 VW ID.3 Wyszukaj opony VW ID.3
5 Hyundai Kona Elektro Wyszukaj opony Hyundai Kona Elektro
6 TSmart Fortwo Wyszukaj opony TSmart Fortwo
7 VW e-Up Wyszukaj opony VW e-Up
8 BMW i3 Wyszukaj opony BMW i3
9 Audi E-Tron Wyszukaj opony Audi E-Tron
10 Opel Corsa-e Wyszukaj opony Opel Corsa-e
Label: A-A-68

Europejska etykieta opony i auta elektryczne


Czy europejska etykieta opony okaże mi się pomocna w wyborze odpowiednich opon do mojego auta elektrycznego?

Tak, ponieważ europejska etykieta opony zawiera informacje o właściwościach opony w następujących trzech obszarach:

a) klasa efektywności

b) przyczepność na mokrej nawierzchni

c) emisja hałasu

Odpowiednia opona stworzona z myślą o autach elektrycznych powinna posiadać literę „A” w klasie efektywności oraz w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Właściciele samochodów, którzy przywiązują dużą wagę do komfortu jazdy, wybierają także ogumienie o niskim poziomie emisji hałasu. Ponieważ im niższa liczba, tym cichsza praca opony. Szczególnie ciche opony są również oznaczone symbolem fali.

Sklep oponytanio.pl poleca odpowiednie opony do Twojego auta elektrycznego.

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących modeli opon dostępnych w naszym sklepie:

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.