W okresie od kwietnia do października opony letnie są najlepszym i jedynym słusznym wyborem dotyczącym wyposażenia naszych aut. Nawet przy suchej nawierzchni i umiarkowanych warunkach Państwa opony muszą spełniać wysokie standardy oraz normy bezpieczeństwa.
Odpowiednia mieszanka na lato
Mieszanka opon letnich, w przeciwieństwie do
opon zimowych, nawet w wysokich temperaturach pozostaje nieelastyczna. W ten sposób
zmniejsza się opór toczenia i poziom zużycia, co z kolei przyczynia się do zwiększenia komfortu jazdy dzięki niskiemu poziomowi hałasu. Opony letnie mogą również pochwalić się lepszymi osiągami w przypadku przebiegu i stabilności jazdy. Kolejnym plusem opon letnich jest
mniejsze zużycie paliwa.
Optymalny zakres osiągów opon letnich
Opony letnie są projektowane z myślą o wszechstronnym produkcie, przystosowanym do wszystkich warunków pogodowych miesięcy letnich. Opony przeznaczone są do jazdy na suchej oraz mokrej nawierzchni, ale przede wszystkim do użytku w wysokich temperaturach. Aby jak najlepiej sprostać tym warunkom opony letnie wyposażono w:
które zapewniają optymalne osiągi w warunkach letnich.Wszystkie informacje dotyczące poszczególnej opony, takich jak: indeks nośności, średnica felgi, wysokość profilu i szerokość, znajdują się na ścianie bocznej .
Odpowiednia głębokość bieżnika
W idealnym przypadku
opony letnie powinny posiadać przynajmniej 4 mm bieżnika - poniżej tej wartości spada przyczepność na mokrej nawierzchni. Wprawdzie przewiduje się, aby opony letnie posiadały przynajmniej 1,6 mm bieżnika, policja zaleca jednak co najmniej 2,5 mm, w przypadku opon szerokich nawet 3 mm. Zbyt niski poziom bieżnika znacznie zwiększa ryzyko akwaplanacji.