Skontaktuj się z nami
061-641-73-64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Opony wyścigoweMarka :
Model:
Wersja:
Szczegółowa specyfikacja:

Opony wyścigowe

Wielu kierowców ceni sobie sportową jazdę, a największą frajdę daje niewątpliwie sport motorowy . Tradycyjne opony samochodowe szybko napotykają tu na ograniczenia. W przeciwieństwie do nich specjalne opony wyścigowe zostały odpowiednio skonstruowane z myślą o szybkiej jeździe po torze wyścigowym. Mają one znaczący wpływ na zachowanie samochodu podczas jazdy, jednak nie zostały dopuszczone do ruchu po drogach publicznych. Większość opon wyścigowych posiada mocno zredukowaną rzeźbę bieżnika lubnie posiada jej wcale, a ich rozmiar nie odpowiada dopuszczalnym parametrom zawartym w dokumentacji pojazdu.

Opony wyścigowe renomowanych marek posiadające homologację znajdziecie na stronie oponytanio.pl.Opony te znajdują zastosowanie również na mokrej nawierzchni, jednak należy pamiętać o tym, że ich zachowanie podczas deszczu jest gorsze niż w przypadku typowych opon - dlatego jedźcie ostrożnie!

Wymagania jakim muszą sprostać ekstremalne opony

Do produkcji opon wyścigowych stosuje się szczególny rodzaj mieszanki, ponieważ szczególne są również wymagania, jakim opony te muszą sprostać. Priorytetem jest tu maksymalna przyczepność opony, tak aby powstał słynny "efekt przyklejenia do podłoża". Kunszt producentów takich marek jak Michelin, czy Dunlop polega na znalezieniu złotego środka pomiędzy maksymalną przyczepnością, a żywotnością opony. Opony wyścigowe pierwszej klasy są w stanie temu sprostać. Więcej niezbędnych informacji dotyczących poszczególnych opon znajdziecie na stronie oponytanio.pl.

Odbierz i zamontuj
opony w serwisie!

Znajdź serwis
w Twojej okolicy:

Clients opinions

Customer rating
more
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję