Skontaktuj się z nami
61 641 73 64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Kompletne koła & Felgi

Alufelgi z oponami

ete.png Alufelgi z oponami letnimi

mix.png Alufelgi z oponami calorocznymi

winter.png Alufelgi z oponami zimowymi

Kompletne koła: stalowe felgi z oponami

winter.png Stalowe felgi z oponami zimowymi

mix.png Stalowe felgi z oponami całorocznymi

ete.png Stalowe felgi z oponami letnimi

Felgi

Felgi aluminiowe

Stalowe felgi

Koła kompletne - opony z alufelgami lub felgami stalowymi

Wszyscy fachowcy zalecają montaż opon zimowych zimą, a latem montaż opon letnich. Każdy kto zdecydował się na montaż tych dwóch rodzajów opon na osobnych alufelgach lub felgach stalowych, nie musi martwić się wymianę opon. Wystarczy tylko wymienic koła. Jednak jeśli właściciel samochodu posiada tylko jeden komplet felg, wówczas opony zimowe lub letnie należy uprzednio zamontować na feldze.

Znajdź odpowiednią dla swojego samochodu kombinację opon i felg

Możliwe są niezliczone kombinacje opon i felg, dlategoteż nie jest prostym zadaniem znalezienie kombinacji pasującej do naszego auta. W karcie pojazdu znajdują się wszystkie dopuszczone przez producenta rozmiary opon. Jeśli jesteśmy w posiadaniu tych danych, to przy pomocy naszego konfiguratora bez problemu znajdziemy odpowiednią kombinację opon i felg. W zależności od potrzeb, mogą to być następujące kombinacje:

Co jest lepsze, felgi stalowe czy aluminiowe?

Nie mozna udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Alufelgi z pewnością lepiej się prezentują, natomiast felgi stalowe są trwalsze i bardziej stabilne. Ten, niemal historyczny już argument, jakoby alufelgi były lżejsze i prowadziły do oszczędności paliwa, jest już nieaktualny. Obecnie do produkcji felg aluminiowych zużywa się więcej materiału. W związku z tym często zdarza się, że felgi aluminiowe są cięższe, aniżeli felgi stalowe w tym samym rozmiarze.
Materiał z jakiego produkowane są alufelgi, jest bardziej podatny na zarysowania, np.przy krawężniku. W szczególności alufelgi malowane proszkowo mogą szybko ulec uszkodzeniu, wymagają wówczas naprawy. Oznakami użytkowania felgi są, m.in. rdza i korozja. Zardzewiałe felgi powinny być odnowione i zabezpieczone przed ewentualną korozją.

Zamów koła kompletne w korzystnej cenie

Cena ma kluczowe znaczenie w wyborze danego produktu. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup kół kompletnych z alufelgami, czy też felg stalowych z oponami zimowymi, chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, tym bardziej jeśli zamawiamy online. Zdecyduj się na zakup nowych opon wraz z felgą. Dostarczymy gotowe koła bezpośrednio do Twojego domu lub też do jednego z naszych partnerskich serwisów ogumienia.

oponytanio.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Akceptuję