Skontaktuj się z nami
61 641 73 64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Felgi

 

Felgi nadają pojazdowi ostateczny szlif. Sportowy czy elegancki - ważne, aby był dopasowany do charakteru auta i kierowcy. Na oponytanio.pl oferujemy pasujące felgi odpowiadające Twojemu gustowi. Podstawą do tego jest szeroki asortyment felg aluminiowych i stalowych w wielu odsłonach i kolorach. Przejrzyj naszą stronę i zamów felgę, która Ci się szczególnie podoba. Jest to bardzo proste: wystarczy podać nazwę producenta, model oraz typ pojazdu lub numer VIN. Zobaczysz wówczas naszą ofertę felg samochodowych, które są dopasowane do Twojego auta.!

 

Alufelgen

 

Wybór felg: felgi aluminiowe czy stalowe?

Wielu kierowców wymienia jesienią felgi aluminiowe na stalowe, gdyż lepiej znoszą one zimowe warunki atmosferyczne- sól nie szkodzi im zbyt mocno, a wszelkie zanieczyszczenia są łatwo usuwalne i nie niszczą przy tym stali. W nagłych przypadkach zawsze można użyć kołpaków.

Niemniej jednak: wielu producentów oferuje wiele rodzajów designu, podczas gdy wiele z tych felg nie jest tak delikatnych jak koła aluminiowe, co ma wiele wspólnego z plastycznością materiału. Felgi stalowe wyróżniają się trwałością i na ich zakup często decydują się posiadacze aut typu off-road. Jeśli dojdzie do kontaktu koła z krawężnikiem lub skałami, wówczas popularne „stalówki” nie ucierpią aż tak bardzo.

Na felgi aluminiowe należy bardziej uważać, gdyż są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia. Lekki materiał z jakiego są wykonane, jest nie tylko dużą zaletą podczas tworzenia designu- przyczynia się do oszczędności paliwa. Oczywiście producenci stale pracują nad rozwiązaniami prowadzącymi do redukcji wagi felg stalowych- pierwsze efekty są już widoczne. Wielu kierowców decyduje się na zakup felg stalowych z powodu ich niższej ceny, a jeśli chodzi o komfort jazdy to nie odbiegają one w niczym od felg aluminiowych.

Duży wybór, niskie ceny

Aby stworzyć możliwość użytkowania felg aluminiowych także zimą, wiele z nich malowanych jest proszkowo. To sprawia, iż są one o wiele bardziej odporne na wpływy ze środowiska, piasek czy sól drogową. Jednak regularna konserwacja jest konieczna. Wszelkie zabrudzenia są bardziej widoczne latem- należy ją wówczas przepłukać i już jest jak nowa.

Na oponytanio.pl już na etapie składania zamówienia masz możliwość sprawdzenia, jak dana felga będzie się prezentowała na Twoim samochodzie. Dla każdego auta znajdziesz zdjęcia w naszej bazie danych, wraz z odpowiednią kombinacją felgi. Trzeba mieść świadomość, że nie każde auto wygląda dobrze z felgą z siedmioma szprychami. Ekstrawaganckie koła polecane są do montażu w autach sportowych, w których optyka powinna być spójna. W naszym sklepie internetowym możesz na spokojnie wypróbować, jaka felga będzie dla Ciebie najlepsza. Koszty przesyłki wynoszą 49zł za felgę. Wysyłamy na dowolny adres wskazany uprzednio przez klienta.

Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję