Skontaktuj się z nami
61 641 73 64
(opłata za połączenie wg. taryfy operatora)

Felgi

 

Felgi nadają pojazdowi ostateczny szlif. Sportowy czy elegancki - ważne, aby był dopasowany do charakteru auta i kierowcy. Na oponytanio.pl oferujemy pasujące felgi odpowiadające Twojemu gustowi. Podstawą do tego jest szeroki asortyment felg aluminiowych i stalowych w wielu odsłonach i kolorach. Przejrzyj naszą stronę i zamów felgę, która Ci się szczególnie podoba. Jest to bardzo proste: wystarczy podać nazwę producenta, model oraz typ pojazdu lub numer VIN. Zobaczysz wówczas naszą ofertę felg samochodowych, które są dopasowane do Twojego auta.!

 

Alufelgen

 

Wybór felg: felgi aluminiowe czy stalowe?

Wielu kierowców wymienia jesienią felgi aluminiowe na stalowe, gdyż lepiej znoszą one zimowe warunki atmosferyczne- sól nie szkodzi im zbyt mocno, a wszelkie zanieczyszczenia są łatwo usuwalne i nie niszczą przy tym stali. W nagłych przypadkach zawsze można użyć kołpaków.

Niemniej jednak: wielu producentów oferuje wiele rodzajów designu, podczas gdy wiele z tych felg nie jest tak delikatnych jak koła aluminiowe, co ma wiele wspólnego z plastycznością materiału. Felgi stalowe wyróżniają się trwałością i na ich zakup często decydują się posiadacze aut typu off-road. Jeśli dojdzie do kontaktu koła z krawężnikiem lub skałami, wówczas popularne „stalówki” nie ucierpią aż tak bardzo.

Na felgi aluminiowe należy bardziej uważać, gdyż są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia. Lekki materiał z jakiego są wykonane, jest nie tylko dużą zaletą podczas tworzenia designu- przyczynia się do oszczędności paliwa. Oczywiście producenci stale pracują nad rozwiązaniami prowadzącymi do redukcji wagi felg stalowych- pierwsze efekty są już widoczne. Wielu kierowców decyduje się na zakup felg stalowych z powodu ich niższej ceny, a jeśli chodzi o komfort jazdy to nie odbiegają one w niczym od felg aluminiowych.

Duży wybór, niskie ceny

Aby stworzyć możliwość użytkowania felg aluminiowych także zimą, wiele z nich malowanych jest proszkowo. To sprawia, iż są one o wiele bardziej odporne na wpływy ze środowiska, piasek czy sól drogową. Jednak regularna konserwacja jest konieczna. Wszelkie zabrudzenia są bardziej widoczne latem- należy ją wówczas przepłukać i już jest jak nowa.

Na oponytanio.pl już na etapie składania zamówienia masz możliwość sprawdzenia, jak dana felga będzie się prezentowała na Twoim samochodzie. Dla każdego auta znajdziesz zdjęcia w naszej bazie danych, wraz z odpowiednią kombinacją felgi. Trzeba mieść świadomość, że nie każde auto wygląda dobrze z felgą z siedmioma szprychami. Ekstrawaganckie koła polecane są do montażu w autach sportowych, w których optyka powinna być spójna. W naszym sklepie internetowym możesz na spokojnie wypróbować, jaka felga będzie dla Ciebie najlepsza. Koszty przesyłki wynoszą 49zł za felgę. Wysyłamy na dowolny adres wskazany uprzednio przez klienta.

x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję