Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

X
Potrzebujesz pomocy?
Tutaj krok po
kroku pomożemy
Ci w wyborze
właściwych opon.
Wyszukaj opony
Szerokość
Wysokość
Średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Według modelu pojazdu
Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Zip Code

or

City

Nasze zalety

Opony zimowe do samochodów osobowych

Chociaż jazda zimą na oponach zimowych nie jest w Polsce obowiązkiem ustawowym, z upływem czasu stała się powszechnym zjawiskiem w naszym kraju. Oznacza to, że w warunkach śniegu i lodu należy tak dobrać ogumienie, aby zapewniało odpowiednią trakcję. Mowa o tym także w Rozporządzeniu WE nr 661/2009, gdzie podkreślono, że wzór i mieszanka gumowa bieżnika opon zaprojektowanych na śnieg muszą oferować lepsze osiągi w warunkach zimowych niż normalne opony.

W Niemczech, gdzie wprowadzono obowiązek opon zimowych, kierowcy nie stosujący się do przepisów, płacą mandat w wysokości co najmniej 40 euro. Opony zaprojektowane na zimę produkowane są z mieszanki gumowej, która zachowuje elastyczność również w niskich temperaturach i charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża. Osiągnięcie takich cech umożliwia np. wysoki udział kwasu krzemowego.

Aby kierowcy samochodów i rowerzyści mogli już na pierwszy rzut oka rozpoznać właściwości ogumienia, opony zimowe – ale także opony całoroczne – posiadają symbol M+S. Skrót M+S oznacza w tym przypadku Mud and Snow (z ang. błoto i śnieg). Opony M+S mają najczęściej bieżnik wyposażony w duże rowki, w których może się gromadzić śnieg. Dzięki temu zapewniony jest kontakt opony z podłożem.

Wybieraj opony M+S z symbolem śniegowej gwiazdki

Wprawdzie wiadomo, czym jest opona M+S, ale samo oznaczenie nie podlega ochronie. To powoduje, że producenci mogą umieszczać je na każdej oponie, nawet gdy nie jest odpowiednia na zimę, co niestety nie należy do rzadkości. Dlatego kierowcy powinni zwracać uwagę na symbol „śniegowej gwiazdki“ - opony oznaczone w ten sposób pomyślnie przeszły prawdziwy egzamin sprawdzający ich przydatność na zimę i odpowiadają określonym, minimalnym wymaganiom. Warto wspomnieć, że opony M+S są obowiązkowe w regionach, w których wymagane jest zimowe wyposażenie samochodów. Zaleca się stosowanie ogumienia z symbolem „śniegowej gwiazdki” w regionach obfitujących w śnieg , zwłaszcza ze względów bezpieczeństwa.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.