Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Michelin Alpin 5

MICHELIN ALPIN 5

Wobec zmieniających się w Europie warunków klimatycznych oraz niebezpiecznych warunków drogowych francuski potentat Michelin wprowadza na rynek nową markę, Michelin Alpin 5, której zadaniem jest pomaganie kierowcy w trudnych warunkach drogowych, panujących nie tylko w trakcie zimy, lecz także w innych porach roku.

Do takich zaliczają się niewątpliwie:

• mokra nawierzchnia
• oblodzona nawierzchnia
• zaśnieżona nawierzchnia

To w większości na tego rodzaju nawierzchniach najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Aby zapobiegać takim zdarzeniom koncern stworzył model Michelin Alpin 5 z wyjątkową rzeźbą bieżnika, oraz mieszanką gumy, powstałą z połączenia niektórych jej komponentów, które pozwalają na osiąganie doskonałych osiągów na drodze. W modelu Michelin Alpin 5 zastosowano elastomery funkcjonalne, których obecność powoduje, że jest ona bardziej przyczepna i utrzymuje niski poziom oporu toczenia na trudnych nawierzchniach. Zastosowana nowa mieszanka bieżnika w modelu Michelin Alpin 5 bazuje na czwartej generacji technologii Helio Compound oraz zawiera w swoim składzie olej słonecznikowy, który utrzymuje gumę w odpowiedniej kondycji, zachowując jej elastyczne właściwości podczas pracy w niskiej temperaturze.

Większa przyczepność

Za nią odpowiedzialna jest zastosowana w modelu Michelin Alpin 5 technologia Stabil Grip, odpowiadająca za kontakt opony z podłożem oraz precyzyjną sterowność. Jej główna funkcja polega na zwiększeniu przyczepności pojazdu oraz precyzji kierowania.

Udoskonalona rzeźba bieżnika

W modelu Michelin Alpin 5 zastosowano kilka rodzajów efektów redukujących niedogodności, które wynikają z poruszania się na trudnych nawierzchniach. Jednym z nich jest tzw. „efekt raków i trybów”, który wskazuje na ukształtowanie rzeźby bieżnika, posiadającego głębokie rowki oraz zaprojektowane do niego klocki bieżnika.

Efektywniejsza trakcja

Cechą charakterystyczną modelu Michelin Alpin 5 jest duża ilość lameli zapewniających większą przyczepność oraz efektywniejszą trakcję, co nazwano „efektu Pazura”. Warto wspomnieć również o realizowanej strategii firmy, będącej podstawą do stworzenia opony Michelin Alpin 5. Polega ona na równomiernym podnoszeniu niewspółgrających ze sobą osiągów ogumienia, tak aby uzyskać jak najwyższe rezultaty.


Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości