Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Uniroyal RainExpert

Uniroyal RainExpert

Opona nosząca nazwę eksperta od deszczu wiele obiecuje a Uniroyal RainExpert rzeczywiście spełnia te obietnice. Ta opona letnia oferuje najwyższą pewność jazdy na mokrych drogach, gdyż właśnie na takie warunki pogodowe została stworzona. Naturalnie zachowuje dobre warunki jazdy także na suchym podłożu. Uniroyal RainExpert posiada podwójnie wklęsłe żłobienia, charakteryzujące się sporą przestrzenią pośrodku. Dzięki temu nie dochodzi tam do zawirowań wody i może być optymalnie odprowadzona. To z kolei minimalizuje niebezpieczeństwo aquaplaningu. Oponę wyposażono ponadto w kierunkowo pochylone lamele, umieszczone centralnie oraz w obszarze barkowym, co w równym stopniu skraca drogi hamowania na suchej oraz na mokrej nawierzchni. Jest to możliwe, ponieważ połówki bloczków podczas opóźnień zostają lepiej wsparte a to z kolei działa pozytywnie na sztywność wzdłuż opony.

Długa żywotność i dużo pewności

Sztywność profilu rozkłada się optymalnie na wszystkie obszary a w obszarze bloczków barkowych jest szczególnie wysoka. Dzięki temu w krytycznych sytuacjach Uniroyal RainExpert daje Państwu wiele pewności jazdy. Ponadto opona ta równomiernie się zużywa,co skutkuje wysokim przebiegiem. W teście opon letnich, przeprowadzonym przez ADAC w 2012 roku Uniroyal RainExpert przekonała do siebie zarówno podczas deszczu jak i suchej pogody. Stabilność jazdy była zawsze dobra, zaś droga hamowania krótka. Zachwyciła zwłaszcza na mokrej nawierzchni – ocena 1,5 w kryterium aquaplaning oraz ocena 1,8 w kryterium manewrowanie i jazda w zakrętach. Również redaktorzy magazynu ”Auto Bild” nie mogli się dopatrzyć żadnych słabych punktów w tym obszarze. Cieszy bardzo, że w teście ADAC opona punktowała także w kryterium zużycia paliwa – umożliwia to niewielki opór toczenia. W tym samym roku potwierdził to wynik uzyskany przez fundację konsumencką “Stiftung Warentest”.

Obecna w wielu rozmiarach

Uniroyal RainExpert występuje w rozmiarach od 13 do 16 cali oraz w kilku wielkościach specjalnych do pojazdów SUV. Można ją otrzymać z indeksem prędkości T, H, V i W, czyli dopuszczalna prędkość wynosi nawet do 270 km/h. Na oponytanio.pl otrzymają Państwo tego specjalistę od deszczu po szczególnie korzystnej cenie. Warto zamówić ją jeszcze dziś i zagwarantować sobie najlepszą na rynku letnią oponę. Już od dwóch sztuk wysyłamy opony bezpłatnie na terenie Polski. Naszemu działowi wysyłki mogą Państwo też podać adres serwisu lub warsztatu, który od razu dokona wymiany opon.

Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości