Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Opony CITROEN

Wyszukiwanie według pojazdów:
Twój model samochodu nie wyświetla się na tej stronie lub wystąpił błąd w widocznych na liście modelach. Jeśli nie będziesz mógł odnaleźć swojego modelu samochodu, skontaktuj się z nami.
Wystąpił błąd. Spróbuj wyszukać później na podstawie marki pojazdu.
Nie znaleziono wyników odpowiadających Twoim kryteriom wyszukiwania.
Wybór samochodu

Marka:
Klasa:
Rok produkcji / Typ:
Model / Wersja:

Opony do Citroen

Historia marki Citroën zaczyna się w 1919 roku, kiedy wyprodukowano pierwszy model Citroëna Typu A. Dziś koncern ten należy do największych producentów aut w Europie. Firma oferuje duży wybór samochodów. W ofercie znajdziemy zarówno auta kompaktowe, auta klasy średniej, jak również auta klasy wyższej oraz samochody transportowe. Odpowiednio bogata jest również oferta zalecanych opon do Citreona . Do najbardziej popularnych modeli tej marki należą:

  • Citroën C1
  • Citroën C3
  • Citroën C4
  • Citroën C4 Picasso
  • Citroën C5
  • Citroën C6
  • Citroën C8
Większość modeli wyposażana jest standardowo w opony marki Michelin. Dodatkowo część modeli nowego C3 wyposażana jest w opony Bridgestone. Jednak wybierając opony do Citroena możemy sięgnąć po produkty wszystkich producentów .

Dopuszczalne parametry opon uzależnione są zawsze od modelu i wydajności (efektywności energetycznej). W kategorii małych samochodów dopuszczalny wybór rozmiaru jest stosunkowo niewielki. Tak więc do Citroena C2 1,1 dozwolone są wyłącznie opony w rozmiarze 175/65 R14, natomiast do popularnego modelu Citroena C3 możemy zamontować opony w standardowym rozmiarze 185/65 R 15, ewentualnie 195/ 55 R16 lub 205/45 R17. Citroen C8 dopuszcza również trzy wielkości opon o szerokości do 215mm. Dokładne dane dot. rozmiaru opon zawarte są w dowodzie rejestracyjnym lub też karcie pojazdu.

Masz inne pytania? Potrzebujesz dodatkowej pomocy?
Chętnie pomożemy Ci w wyszukaniu odpowiedniej opony do Twojego pojazdu.