Status zamówienia x
Wyloguj się

616417364616417364

Opony do przyczep

Opony do przyczep

Przyczepy są bardzo praktyczne – dzięki nim można przewozić rzeczy, które nie mieszczą się w aucie. Firmy używają przyczep tak samo jak posiadacze domów jednorodzinnych, którzy muszą udać się do składu odpadów z surowcami wtórnymi lub robią duże zakupy w markecie budowlanym, ponieważ na przykład należy wybrukować bramę wjazdową. Posiadając prawo jazdy kategorii B auta mogą jeździć z przyczepą, o ile jej waga nie przekracza 750 kg. Jeśli jest cięższa, wówczas konieczne jest posiadanie kategorii BE. Dopuszczalny łączny ciężar pojazdu z przyczepą wynosi 3,5 tony (nie wliczając ciężaru wsporników oraz nacisku statycznego na główkę haka holowniczego). Masa własna pojazdu zawsze musi być większa od ciężaru załadowanej przyczepy.

Wiek oraz głębokość bieżnika opon do przyczep

Nawet jeśli używamy przyczepy tylko od czasu do czasu, nie powinna ona zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Należy do niego również stan opony do przyczepy. Jej stan powinien być zawsze sprawdzany przed rozpoczęciem jazdy. Z jednej strony ważna jest głębokość bieżnika opony do przyczepy. Jak w przypadku wszystkich innych pojazdów producent zaleca 1,6 mm. Jednak głębokość 3 mm jest bardziej warta polecenia – poniżej tej wartości właściwości jezdne ulegają pogorszeniu.

Poza tym zbadaj swoje opony pod kątem uszkodzeń i zerknij na numer DOT, który jest wytłoczony na boku opony. Podaje on informacje na temat wieku opony, który nie powinien przekraczać ośmiu lat, ponieważ opona staje się porowata i nie oferuje wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Numer DOT 3114 oznacza na przykład, że opona została wyprodukowana w 31 tygodniu kalendarzowym roku 2014. Oczywiście powinieneś również regularnie sprawdzać ciśnienie opony. Nie powinno być ono za niskie, ponieważ sprzyja to uszkodzeniom opony i felgi.

Zamów online opony do przyczep w korzystnej cenie

Jeśli potrzebujesz opon do przyczep, znajdziesz je w atrakcyjnych cenach na stronie oponytanio.pl. Wybierz rozmiar opony oraz producenta. Wówczas na stronie wyświetlą Ci się wszystkie dostępne opony do przyczepy, odpowiadające Twoim kryteriom, na które możesz złożyć zamówienie. Od dwóch do trzech dni po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie otrzymasz zamówione przez Ciebie opony.

Opony w niskich cenach:

  • Klienci informują nas, że ceny na stronie oponytanio.pl są o 25% niższe od cen oferowanych przez innych producentów
  • Nasze ceny zawierają podatek VAT, opakowanie i koszty przesyłki przy dostawie na terenie Polski.

Wybierz jakość i wysoką wydajność:

  • Ponad 100 marek opon Bridgestone, Continental,
  • Goodyear, Avon, Michelin, Nexen, opony na każdą kieszeń
  • Ponad 35 000 opon
  • Posiadamy w sprzedaży wyłącznie opony wysokiej jakości